Dotace na Elektromobily – téma, které rozhodně rezonuje 

Informace o spuštění dotací na elektromobily vyvolala nekončící zájem a diskusi o pořízení elektromobilu. Národní rozvojová banka (NRB) oznámila, že přijímá žádosti o tyto dotace na březen 2024. Co to však znamená pro Leasing České spořitelny?  

Naše leasingová společnost se zapojila do tohoto projektu dotací a podepisuje smlouvu o spolupráci s NRB. Využití úvěru od spolupracující leasingové společnosti je podmínkou pro získání dotace. Na našich webových stránkách v záložce “Jezdíme na zelenou” poskytujeme našim klientům informace nejen o financování nákupu elektromobilů, ale také o dotacích na instalaci nabíjecích stanic. Klienti mají nejčastěji dotazy týkající se způsobu pořízení vozidla, minimální výše úvěru a samozřejmě praktických aspektů pro vyplnění žádosti o dotaci. 

Zájem o ekologickou dopravu a dotace na elektromobily ukazuje na rostoucí povědomí o důležitosti tématu. Společně s Českou spořitelnou jsme pro naše klienty připravili ESG aplikaci, kde si mohou naši zákazníci porovnat například ušetřené množství CO2 v porovnání s klasickým vozidlem se spalovacím motorem. Mají také možnost porovnat ekonomickou nákladovost tradičních vozidel s elektromobily. Výsledky budou pro naše klienty určitě překvapující. Elektromobilita je aktuálně rozhodně téma a jsme našim klientům k dispozici s dalšími informacemi a našimi specialisty.  

Vilém Sklenář, ředitel pro korporátní financování a ambasador elektromobility 

Kam dále

Už na nich nezchudnete

Už na nich nezchudnete

Elektromobily zažívají pionýrské doby a překotně se vyvíjejí. Jsou čím dál bezpečnější, úspornější a dále dojedou. Kromě toho také zlevňují. Padla totiž hlavní překážka takzvané cenové parity, kdy se protnou ceny srovnatelných spalovacích aut s elektromobily. Ceny...

Deník elektromobilky 6. díl

Deník elektromobilky 6. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.

Deník elektromobilky 5. díl

Deník elektromobilky 5. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.