Do Chorvatska? Jedině bez zastávky

Lidské tělo se po tisíce let vyvíjelo tak, aby dokázalo lovit, utíkat před predátorem či rychle hojit zranění. Zkrátka, aby bylo pořád v akci, či ve střehu. A to se mu hodí i dnes při honu za lepší prací, nižší hypotékou či třetím autem do rodiny. Jenže moderní těla si čas boje mohou přerušit dlouhým odpočinkem, kterému se říká dovolená a při němž zběsilý rytmus poleví. Dokonce natolik, že tisícikilometrovou cestu z Česka na Makarskou zvládají bez vylučování a bez pohnutí. Aspoň tak se to tedy zdá podle diskusí zastánců a odpůrců elektromobilů. Ty moderní totiž onu cestu přes půl Evropy, na níž se každé léto vydávají statisíce českých poutníků, zvládnou se dvěma nabíjecími zastávkami, které trvají úhrnem hluboko pod hodinu. Jenže i to je špatně, na dovolenou je přece třeba dojet co nejdřív, a hlavně cestou neodpočívat. Rozlámané tělo, bolavá střeva a omámenou hlavu si lze vyléčit na pláži, aby byly zase svěží na další non stop cestu zpátky. Kdepak odpočinek, jde přece o minuty.

Kam dále

Už na nich nezchudnete

Už na nich nezchudnete

Elektromobily zažívají pionýrské doby a překotně se vyvíjejí. Jsou čím dál bezpečnější, úspornější a dále dojedou. Kromě toho také zlevňují. Padla totiž hlavní překážka takzvané cenové parity, kdy se protnou ceny srovnatelných spalovacích aut s elektromobily. Ceny...

Deník elektromobilky 6. díl

Deník elektromobilky 6. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.

Deník elektromobilky 5. díl

Deník elektromobilky 5. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.