Vaše příští auto už bude jezdit na elektřinu

Nevěříte? Možná máte pravdu. Ale spíš ne. Právě letos se totiž začnou představovat levné elektromobily. Tedy v Evropě, v Číně jich hezkých pár už jezdí. Nutno tedy dodat, že „levné“ nebude nutně znamenat totéž, co „za málo peněz“. Jenže doby nových Fabií za 250 tisíc jsou pryč a spalovací auta budou čím dál dražší. Musejí totiž své výfukové plyny čistit takřka dokřišťálova, a to holt něco stojí. Elektromobilů se to netýká, ale zase trpí na drahé baterie. Respektive trpěly, očekávaný sešup jejich cen se sice opozdil, avšak už běží. Takže napřesrok by měla dorazit první plnohodnotná auta na elektřinu, která pořídíte od nějakého půl milionu. Dacia koneckonců takové už prodává. Že to není málo? Ne, není. Jenže cenová parita mezi elektrickými a spalovacími auty se blíží. Až bude prolomena, trendy budou pokračovat, takže se ze spalovacího auta stane přepych. A to nastane dříve, než si myslíme. Ale netřeba zoufat, řídit elektromobil je opravdu o hodně příjemnější, než cokoliv s výfukem.

Ladislav Čermák, fDrive

Kam dále

Už na nich nezchudnete

Už na nich nezchudnete

Elektromobily zažívají pionýrské doby a překotně se vyvíjejí. Jsou čím dál bezpečnější, úspornější a dále dojedou. Kromě toho také zlevňují. Padla totiž hlavní překážka takzvané cenové parity, kdy se protnou ceny srovnatelných spalovacích aut s elektromobily. Ceny...

Deník elektromobilky 6. díl

Deník elektromobilky 6. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.

Deník elektromobilky 5. díl

Deník elektromobilky 5. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.