Třesky blesky, kde se tu vzal?

Ať se nám to líbí nebo ne, elektromobily jsou tu s námi a bude jich přibývat. A s tím přicházejí změny, které se týkají jak začínajících elektromobilistů, tak všech ostatních, mezi nimiž budou proplouvat. Elektrické auto dokáže především pekelně zrychlit. Hlavně ve městě, kde ve vedlejším pruhu odlétá z křižovatky v době, kdy vy teprve pouštíte spojku a začínáte se rozjíždět. Může se tedy najednou objevit někde, kde jej nečekáte. Je také tiché a ve městě jej můžete snadno přeslechnout. I když mají všechny nové elektromobily povinně tzv. plašičku chodců, tedy bzučák, který do třicetikilometrové rychlosti varuje okolní svět, do vedlejšího auta nedobzučí. A pokud jste zvyklí vjet do vedlejšího pruhu bez rozhlédnutí, protože je tam přece ticho, můžete se snadno dostat do nemilých problémů se zákonem i pojišťovnou. Takže je třeba pečlivě se dívat kolem sebe, což platí především pro motorky, kterým se v malých rychlostech elektromobil svým zrychlením vyrovná. A pro elektromobilisty zase platí, že by s tím vším měli dopředu počítat. Havárie není příjemná nikdy, ale řešit s pojišťovnou, že trochu prohnutá baterie skutečně znamená konec celého auta, opravdu nechcete.

Ladislav Čermák,
www.fDrive.cz

Kam dále

Už na nich nezchudnete

Už na nich nezchudnete

Elektromobily zažívají pionýrské doby a překotně se vyvíjejí. Jsou čím dál bezpečnější, úspornější a dále dojedou. Kromě toho také zlevňují. Padla totiž hlavní překážka takzvané cenové parity, kdy se protnou ceny srovnatelných spalovacích aut s elektromobily. Ceny...

Deník elektromobilky 6. díl

Deník elektromobilky 6. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.

Deník elektromobilky 5. díl

Deník elektromobilky 5. díl

Pokud patříte mezi ty, kteří k ní mají doposud rezervovaný vztah, nenechejte si ujít náš nový seriál Deník elektromobilky.